Aby korzystać z serwisu zaktualizuj przeglądarkę do nowszej wersji.

x

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z tego serwisu.
Zmień ustawienia swojej przeglądarki, jeżeli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na dysku Twojego komputera.

x

Logo: Zdrowo rośnij

Trwa wyszukiwanie proszę czekać..

Grupa wiekowa 0-1 rok

Karmienie piersią

Dieta mamy karmiącej


Nie ma zależności między kalorycznością posiłków a ilością wytwarzanego w piersiach mleka. Nie ma też dowodów na to, że jeśli w okresie laktacji odmówimy sobie produktów uznanych za alergizujące, np. jaj czy orzechów, to w jakikolwiek sposób ograniczymy potencjalne ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej u dziecka

Czytaj więcej

Jak piersią karmić, by dobrze nakarmić?


Karmienie naturalne zapewnia dziecku wszystkie składniki odżywcze potrzebne do rozwoju, zapobiega wadom zgryzu i alergiom, tworzy emocjonalną więź między mamą a maleństwem. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca wyłączne karmienie piersią jako najlepszą metodę odżywiania dzieci do 6 miesiąca życia oraz karmienie piersią i podawanie posiłków bezmlecznych u dzieci do 2 lat.

Czytaj więcej

Mleczne dylematy karmiącej mamy


Za dużo? Źle! Od namiaru mleka piersi bolą. Za mało? Też niedobrze! Zaczynamy się bać, że nie wykarmimy dziecka. Nie ma wcale? Najgorzej! Przecież wiemy, że dziecko najlepiej rozwija się dzięki mleku matki. Co robić w takich sytuacjach?

Czytaj więcej

Bądź na bieżąco

Wykład o pielęgnacji noworodka, część 1

Wykład o pielęgnacji noworodka, część 1

Wykład o pielęgnacji noworodka, część 2

Wykład o pielęgnacji noworodka, część 1

Przy wejściu (po przekierowaniu na Medyczną Platformę Edukacyjną - Dla Wszystkich) należy kliknąć "Zaloguj się jako gość".

Patronaty

Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP Medyczna Platforma Edukacyjna Czyżewscy - Kancelaria Adwokacka Rafał Piotr Janiszewski - Kancelaria doradcza Stowarzyszenie Dziennikarze Dla Zdrowia

Partner

Novo Nordisk